English

 

شرکت Metrode انگلستان از تولید‌کنندگان ممتاز اقلام مصرفی جوشکاری، در سال 1963 تأسیس و به سرعت به یکی از اصلی‌ترین تأمین‌کنندگان محصولات تخصصی جوشکاری تبدیل گردید. مشتریان این شرکت عموماً صنایعی نظیر نفت و گاز، نیروگاه‌ها، صنایع هوایی و دفاعی، هسته‌ای و به طور عمده صنایعی هستند که نیازمند بهترین و تخصصی‌ترین اقلام مصرفی جوشکاری می‌باشند. در سال‌های گذشته بازارهای صادرات این شرکت رشد چشمگیری یافته که این امر به ایجاد دفاتر نمایندگی در فرانسه، چین، سنگاپور و ایران منتهی گردید. شبکه گسترده توزیع این شرکت علاوه بر سراسر انگلستان، بازارهای جهانی را نیز پوشش می‌دهند.

از مهمترین اقدامات این شرکت در مسیر توسعه تجاری، پیوستن به مجموعه عظیم LINCOLN ELECTRIC به عنوان یک واحد تجاری همکار است که این امر در سال 2006 به وقوع پیوسته است. در حال حاضر بخش قابل توجهی از خطوط LINCOLNELECTRIC با همکاری شرکت Metrode به تولید می‌پردازند. هم اکنون محصولات شرکت Metrode با نام تجاری METRODE-LINCOLN عرضه می‌گردد. شرکت Metrode  یکی از گسترده‌ترین و متنوع‌ترین گروه‌های محصولات مصرفی جوشکاری را ارائه می‌دهد. این محصولات از اقلام جوشکاری آلیاژهای معمولی آغاز شده و با در برگرفتن انواع فولاد زنگ‌نزن، اقلام مورد نیاز جوشکاری سوپر آلیاژهای پایه نیکل را نیز شامل می‌شوند. این محصولات برای جوشکاری با روش GTAW, GMAW, SMAW و SAW مناسب است.

ویژگی منحصر به فرد محصولات شرکت Metrode شرایط خاص تولید و نیز بسته‌بندی VacPac GRZ اقلام جوشکاری است. اقلام جوشکاری ساخت این شرکت، در شرایط خلاء تولید شده و بلافاصله پس از تولید در بسته‌بندی‌های فلزی خاص قرار گرفته و گاز ازت به داخل بسته‌بندی تزریق می‌شود. بدین‌ترتیب این محصولات کاملاً از معرض تماس با هوا و سایر عوامل محیطی که می‌توانند باعث تغییرات شیمیایی، فیزیکی و کیفی در محصول گردند، دورنگاه داشته شده و قابلیت ماندگاری آنها در شرایط رطوبتي و شرجي بالغ بر 10 سال و در شرايط عادي بالغ بر 20 سال مي باشد. ضمنا از آنجا كه در بسياري موارد محتويات داخل يك  بسته به یک باره مصرف نشده و بخشی از آنها برای استفاده‌های بعدی باقی می‌مانند، درپوش پلاستیکی برای بسته‌بندی محصولات درنظر گرفته شده که پس از هر بار استفاده از محتویات داخل بسته، مجددا، بر روی بسته‌بندی قرار گرفته و محصولات را از تماس با هوا و سایر عوامل محیطی دورنگاه می‌دارد.

نکته شایان ذکر دیگر این است که اقلام جوشکاری شرکت Metrode نیاز به پیش‌گرمایش قبل از استفاده (Pre Heating) نداشته و بلافاصله پس از بازکردن درب، قابل استفاده می‌باشند. این امر موجب صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در وقت اپراتور و نهایتاً موجب کاهش هزینه‌های اجرای عملیات جوشکاری می‌شوند.

از دیگر مزایای رقابتی شرکت Metrode، زمان تحویل کوتاه، تنوع محصولات، توسعه انعطاف‌پذیر و سیستم ویژه تولید است. شهرت کیفی محصولات این شرکت حاصل اجرای برنامه‌های منسجم، مستمر و پویای تضمین کیفیت است. تضمین و نظارت بر سیستم مدیریت کیفیت حاکم بر بخش‌های طراحی، توسعه و تولید شرکت Metrode بر عهده سازمان‌های زیر است:

Lloyds Register QA to BS EN ISO 9001 certificate 840131

 TUV to KTA 1408